pondělí 11. července 2011

Rejže, rejže, rejže (rejže)

Sakra. V Saigonu je denně (několikrát) rýže. Rejže, rejže, rejže. Všechno to chutná stejně. Rybí omáčka. Pajšl. A šlachy (nebo co). Když se chci pořádně najíst, než jít do restaurace, přemůžu lenost a raději si naložím a osmahnu pořádnej flák masa sám. Je to luxus, protože obyčejnou hořčici na které to já rád jsem objevil teprve nedávno v "tuzexu" za cca 60 korun.

No a do toho čtu Poslední noc na klikaté řece od Johna Irvinga. Hlavní hrdina je kuchař  (původem Ital) a mezi zápletkama (ten úchyl spisovatel ho mimojiné nechává spát jen s tlustýma ženskýma, zatím byla rekord Indiánská Jane s cca 150kg, ale jsem teprve v polovině ...) ... (a taky furt něco píše do závorek) se tam pořád řeší co všechno přidává do svých jídel. Jak zadělává na pizzu. Milion různých příchutí. A omáček. A jaký všechny připravuje dezerty. A jak hostům fakt děsně chutná. Ty vole, jablečnej závin!
 -Jsem masochista.-

2 komentáře:

  1. No, v Singapuru je to o něco lepší, seženou se tu i nudle :-) Jinak se tu vaří také něco jako "polévky", ovšem z misky s "polévkou" vykukují věci jako kuřecí pařát, kosti, tykadýlka, očička, kusy škeblí a podobně. Dnes jsme leželi v parku a snili o svíčkové, švestkových knedlíkách, pečených žebírkách. Mastné vepřo knedlo zelo ze syntetických knedlíků bez chuti a prefabrikovaného kyselého zelí v hospůdce páte cenové skupiny jsme schválili jako lahůdku. Královstí za gumový rohlík z Teska.

    OdpovědětVymazat
  2. Customer service is 벳 365 top-notch, with reside chat, phone, and e mail options. One of the cool things is that gamers can play video games in demo mode even without an account. Wild Casino was launched in 1991 and has steadily gained gamers and a strong reputation. It has probably the greatest selections of desk video games – with over 30 alternatives within the mix.

    OdpovědětVymazat